Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Select Language:

 W naszym Festiwalu brały udział następujące zespoły:

I Kupalnocka 1992r.

„Cariddi”- Sycylia/ Włochy

„Gudy”- Grodno/ Białoruś

ZP o T „Powiśle”- Puławy/ Polska

 

II Kupalnocka 1993r.

Karelia/ Rosja

Grecja

Słowacja

Ukraina

Węgry

„Ziemia Cieszyńska”- Polska

„Poświętniacy”- Polska

Kraj Basków

 

III Kupalnocka 1994r.

„Capo D’Armi”- Regio Calabrina/ Włochy

Malezja

Meksyk

Hiszpania

Grecja

ZP i T „Nowa Huta”- Kraków/ Polska

Zespół Pieśni i Tańca "Pułtusk"- Polska

 

IV Kupalnocka 1995r.

"Budo Tomović"- Czarnogóra

"E.F.EM."- Rumunia

Karelia

Norwegia

Białoruś

"Dzieci Puszczy Białej"- Pultusk/ Polska

 

V Kupalnocka 1996r.

"Poliot"- Ukraina

"Celme Pontevedra"- Galicja/ Hiszpania

"Koco Racin"- Skopie/ MAcedonia

"Gaik"- Sankt Petersburg/ Rosja

"Rozmaring"- Miske/ Węgry

"Dolina Popradu"- Piwniczna/ Polska

Zespół Pieśni i Tańca "Kaszuby"- Kartuzy/ Polska

Zespół Ludowy "Pułtusk"- Polska

 

VI Kupalnocka 1997r.

grupa dziecięca z Chmielnickiego/ Ukraina

"Hsiang- Ying"- Tajwan

"Mozaika"- Sankt Petersburg/ Rosja

 

VII Kupalnocka 1998r.

Meksyk

Tajwan

Turcja

Gruzja

Włochy

 

VIII Kupalnocka 1999r.

Rosja

Bułgaria

Hiszpania

Węgry

 

IX Kupalnocka 2000r.

Algeria

Chile

Rosja

Turcja

Włochy

 

X Kupalnocka 2001r.

"De Diekhouse Klumpkes"- Holandia

"Asuan"- Egipt

"Leliele"- Ingnalia/ Litwa

"Serbia"- Belgrad/ Serbia

"Zadumka"- Rosja

 

XI Kupalnocka 2002r.

Gruzja

Rumunia

Słowacja

"Juhas"- Polska

 

XII Kupalnocka 2003r.

"Lechowia"- Kanada

"Weseli Medimurci"- Chorwacja

"Skorusina"- Słowacja

"Promyki"- Wieliszew/ Polska

"Niezapomniane Kraje"- Grecja

"Solczanie"- Litwa

 

XIII Kupalnocka 2004r.

"Mostar"- Słowacja

"Janowcy"- Białoruś

"Hamernik"- Nowy Sącz/ Polska

"Lola" Bośnia i Hercegowina

"Horpyna"- Olsztyn/ Polska

 

XIV Kupalnocka 2005r.

"Promyki"- Wieliszew/ Polska

"Probyga"- Bułgaria

"Vasterdala Folkdanslag"- Szwecja

"Thrakiki Esthia of Kavala"- Grecja

"Vesselinka"- Rep. Baszkiri/ Rosja

"Kapaonik"- Serbia

 

XV Kupalnocka 2006r.

"Wallis Mako"- Polinezja

"Karadzić"- Serbia

"YI-MA"- Meksyk

"Malembe" Meksyk

"Trebunie Tutki"- Polska (górale)

"Berehynia"- Ukraina

Togo

"Punjab Cultural Promotiom Council"- Indie

 

XVI Kupalnocka 2007r.

"Santa Marina"- Polinezja

"Pehcevo"- Macedonia

"Stanica"- Rosja

"Everest Nepal Cultural Group"- Nepal

"Trebanna"- Polska

 

XVII Kupalnocka 2008r.

"Grupo Folclórico Blaise Pascale"- Meksyk

"Everest Nepal Cultular Group"- Nepal

"Zora"- Serbia

"Smangazi Municipality Performing Arts Group of Bursa"- Turcja

"Associazione Folkloristika San Ligi"- Sardynia/ Włochy

 

XVIII Kupalnocka 2009r.

"TDA Katvari"- Łotwa

"Punjab Cultural Promotion Council"- Indie

"Rokdim Izrael"- Izrael

"Mythos"- Grecja

"Rossichy"- Rosja

 

XIX Kupalnocka 2010r.

"Barvinok"- Ukraina

"San Georgio"- Sardynia/ Włochy

"Spicusor"- Mołdawia

"Al. Tannoura Trupe For Cultural Heritage"- Egipt

 

XX Kupalnocka 2011r.

"Istanbul Yeditepe Halkoyonari ve Gençlik Spor Kulübü Derneği"- Turcja

Polski Ludowy Taneczny Zespół "Koroliski"- Ukraina

Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk"- Radzionków/ Polska

Kapela "Melodia gór"- Huculszczyzna/Ukraina

Kosivsk Zespół Folklorystyczny Pieśni i Tańca- Ukraina

"Punjabi Bhangra- Kings"- Punjab Cultural Promotion Council/ Indie

 

 

Ponadto we wzystkich Koncertach Galowych Występowały zespoły reprezentujące miasto organizatorów:

Ludowy Zespół Artystyczny "Ciechanów"

Ludowy Zespół Artystyczny "Płońsk"

Ludowy Zespół Artystyczny "Serock"